КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

від 6 березня 2002 р. N 264 Київ

Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах

Із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року N 313, від 7 травня 2008 року N 442

З метою впорядкування місць масового відпочинку населення на водних об'єктах Кабінет Міністрів України  ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах (додається).

Прем'єр-міністр України 

А. КІНАХ 

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2002 р. N 264 

ПОРЯДОК обліку  місць масового відпочинку населення на водних об'єктах

  1. Цим Порядком визначено механізм обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах як територій, що підлягають постійному обслуговуванню аварійно-рятувальними службами (далі - місця масового відпочинку).
  2. До місць масового відпочинку населення належать земельні ділянки з прилеглим водним простором, призначені для організованого відпочинку населення на прибережних захисних смугах водних об'єктів або островах, та водні об'єкти, на яких розташовані засоби розваг і атракціони, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського і спортивного рибальства у зимовий період.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 07.05.2008 р. N 442)

  1. Місця масового відпочинку визначаються органами місцевого самоврядування за проектами відведення земельних ділянок для цієї мети та узгоджуються з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Місця любительського і спортивного рибальства на зимовий період визначаються територіальними органами рибоохорони Держкомрибгоспу 2 рази на рік шляхом їх нанесення на затверджені Держкомрибгоспом картосхеми водних об'єктів відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства.

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з  постановою КМУ  від 07.05.2008 р. N 442)

Місцеві органи виконавчої влади та територіальні органи рибоохорони Держкомрибгоспу відповідно до наданих їм повноважень щороку перед початком літнього купального сезону зобов'язані визначити на картах-схемах земельні ділянки та водний простір, придатні для організації пляжів, пунктів прокату плавзасобів, водних атракціонів, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського і спортивного рибальства у зимовий період. Затверджені копії карт-схем подаються аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об'єкти у своїй зоні відповідальності, та регіональним координаційним аварійно-рятувальним центрам Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах МНС (далі - ДСАРСВО).

(пункт 3 доповнено абзацом згідно з постановою  К МУ  від  07.05.2008 р. N 442)

  1. Відомості про місця масового відпочинку подаються щороку 1 квітня органами місцевого самоврядування, а відомості про місця любительського і спортивного рибальства 10 лютого і 30 жовтня територіальними органами рибоохорони Держкомрибгоспу до регіональних координаційних аварійно-рятувальних центрів ДСАРСВО.

Регіональні координаційні аварійно-рятувальні центри ДСАРСВО обробляють зазначені відомості та подають їх до ДСАРСВО для обліку.

(пункту 4 із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. N 313, у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 07.05.2008 р. N 442)

  1. Облік місць масового відпочинку та місць любительського і спортивного рибальства ведеться у журналах, форма і порядок ведення яких затверджуються МНС.
  2. У журналі обліку місць масового відпочинку обов'язково зазначаються дані про:

наявність паспорта;

назву підприємства, установи чи організації, за якими закріплено місце масового відпочинку;

наявність сезонних рятувальних постів, медичних пунктів;

стан інженерного рівня облаштування;

місцезнаходження найближчого лікувально-профілактичного закладу.

У журналі обліку місць любительського і спортивного рибальства обов'язково зазначаються дані про:

назву водного об'єкта або його інвентарний номер;

назву найближчого населеного пункту лікувально-профілактичного закладу;

визначені на морі географічні координати;

наявність сезонних рятувальних постів;

місцезнаходження найближчого лікувально-профілактичного закладу.

Картосхеми водних об'єктів додаються до цих журналів